Martin Audio ADORN
2018/09/11 > Martin Audio ADORN

Nowa seria, pasywnych, dwudrożnych głośników ADORN firmy Martin Audio została zaprojektowana dla potrzeb instalacji w których wymagane są niewielkie, kompaktowe źródła, zapewniające doskonałej jakości dźwięk. Nowe produkty doskonale sprawdzą się zatem zarówno w systemach do odtwarzania muzyki tła oraz jako główne nagłośnienie w takich miejscach jak bary, restauracje, puby, sklepy, salony samochodowe, biura, porty lotnicze i dworce autobusowe, hotele czy muzea. 

W rodzinie produktów ADORN znajdują się dwa modele: A40, bazujący na głośniku niskotonowym o średnicy 4” (100mm) oraz A55 z głośnikiem LF o średnicy 5.25” (135mm). W obu modelach za przetwarzanie wysokich częstotliwości odpowiadają drivery wysokotonowe o średnicy 0.75” (19mm) z jedwabną kopułką, zapewniające pokrycie 110 x 80 stopni. Model A40 ma moc 40W AES (160 w szczycie) i jest w stanie wygenerować 109dB/1m w szczycie oraz gwarantuje zejście do 70Hz. Większy brat, A55 ma moc 50W (200 w szczycie), skuteczność 113dB/1m w szczycie i pasmo przenoszenia od 65Hz. 
Głośniki pracują w nominalnej impedancji 16 ohmów, dzięki czemu nawet wiele sztuk może pracować na jednej linii głośnikowej. Dla potrzeb największych instalacji, producent przygotował obydwa modele w wariancie z literą „T”, a więc z wbudowanym transformatorem, dzięki któremu głośniki mogą pracować z liniami 70 i 100V. 
Nowe modele ADORN są dostępne w kolorze białym i czarnym, ale mogą również zostać pomalowane, idealnie wpasowując się w wymagania kolorystyczne danego wnętrza. Głośniki są dostarczane z uchwytami montażowymi, dzięki którym mogą zostać zainstalowane na ścianie zarówno w orientacji horyzontalnej jak i wertykalnej. 

Dzięki temu, że nowe głośniki odznaczają się taką samą sygnaturą brzmieniową jak modele CDD czy BlacklineX producenta, doskonale sprawdzą się jako ich uzupełnienie, w formie dogłośnienia czy dodatkowych stref.