Procesor głośnikowy Martin Audio DX4.0
2018/09/30 > Procesor głośnikowy Martin Audio DX4.0

W ofercie firmy Martin Audio pojawił się nowy procesor/matryca oznaczona symbolem DX4.0. Urządzenie jest wyposażone w cztery wejścia i osiem wyjść obsługujących sygnały analogowe i cyfrowe AES3, a także oferuje wsparcie dla protokołu Dante, dzięki czemu może również pracować jako mostek, umożliwiający przesłanie sygnałów audio za pomocą skrętki. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości konwerterów cyfrowo-analogowych i analogowo cyfrowych oraz processingu DSP pracującego z częstotliwością 96kHz, urządzenie oferuje bardzo wysoką jakość dźwięku i może być stosowane nawet w najbardziej wymagających instalacjach jak sale koncertowe czy studia telewizyjne. 

Urządzenie jest wyposażone na wejściach w filtry górnoprzepustowe, trzy filtry półkowe i sześć parametrycznych oraz zwrotnicę, dwa filtry półkowe i osiem filtrów parametrycznych na każdym wyjściu. Ponadto pracują tutaj także filtry o skończonej odpowiedzi impulsowej (FIR) zoptymalizowane do pracy z zestawami O-Line, a także zaawansowany limiter VX z algorytmami odpowiedzialnymi za limitowanie sygnału ciągłego (RMS), szczytów jak i wychylenia głośnika, a także limitery wielopasmowe dla potrzeb pasywnych, dwudrożnych systemów. 
Urządzenie może być sterowane i kontrolowane w sposób zdalny, przy pomocy protokołu VU-NET i kabla ethernetowego, a także lokalnie z poziomu manipulatorów znajdujących się na panelu przednim. 

Nowy procesor DX4.0 doskonale sprawdzi się zarówno na rynku rentalowym jako główny procesor systemowy i matryca, jak również matryca umożliwiająca transmisję sygnałów za pomocą sieci Dante do końcówek mocy serii iKON, jako procesor dla systemów O-Line czy jako główny procesor audio w instalacji stałej. Dodatkowo łącząc go z urządzeniem Martin Audio U-Hub, z pomocą zaledwie jednego kabla można dostarczyć sygnały audio i sterowanie zarówno do systemów serii MLA jak i zestawów subwooferów producenta.