Aula Politechniki LubelskiejAula Politechniki LubelskiejAula Politechniki LubelskiejAula Politechniki LubelskiejAula Politechniki Lubelskiej
2018/12/11 > Aula Politechniki Lubelskiej

Politechnika Lubelska to bardzo prężnie działająca jednostka naukowa. Studenci mogą tutaj skorzystać z oferty kierunków na takich wydziałach jak: Wydział Elektrotechniki i Informatyki, Wydział Budownictwa i Architektury czy Wydział Inżynierii Środowiska. 

W ramach konsekwentnego rozwoju Uczelni i przybywającej ilości studentów, niedawno została tutaj uruchomiona kolejna aula wykładowa. Jej zaprojektowaniem zajęło się biuro Kunkiewicz Architekci i jest to przestrzeń nie tylko bardzo funkcjonalna, ale również świetnie wyglądająca, zaadaptowana pod względem akustyki i wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania z departamentu AV. Wiele z nich, to rozwiązania, które dostarczyła firma Phono Media. 

System nagłośnieniowy auli bazuje na głośnikach sufitowych Ecler IC8 zasilanych wzmacniaczem Ecler HSA 2-400 oraz dwóch kolumnach naściennych Ecler ARQIS 208, za zasilanie których jest odpowiedzialny wzmacniacz Ecler eLPA 2-650. Przeprowadzenie w sali wykładów ułatwiają dwa zestawy bezprzewodowe z mikrofonem doręcznym AMC iLIVE 1, natomiast przełączenie wszystkich sygnałów audio umożliwia Ecler DAM614.

Do nowej przestrzeni dostarczyliśmy jednak nie tylko rozwiązania z departamentu audio, ale również wideo. Sercem systemu jest tutaj multiformatowy przełącznik wideo Blustream MFP 112, natomiast transmisja sygnału do projektora odbywa się za pośrednictwem nadajnika HDBaseT Blustream HEX70ED-TX. Dostarczenie sygnałów do systemu ułatwiają trzy pneumatycznie otwierane przyłącza stołowe AV-FBOX200 S, z gniazdem zasilania, wejściem VGA, audio w postaci mini jack oraz wejściem HDMI i dwoma portami LAN. 

Całą salą zarządza system automatyki iNELS, z jednostką centralną CU3-02M, modułami do sterowania oświetleniem, ekranami projekcyjnymi i roletami. Zarządzanie nimi ułatwia szklana klawiatura naścienna. Dodatkowo całym systemem AV można zarządzać również przez sieć za pomocą urządzenia Demopad Centro 8M.