Nowy system wielkoformatowy I Martin Audio WPL
2019/01/16 > Nowy system wielkoformatowy I Martin Audio WPL

Mamy przyjemność przedstawić nowy system Martin Audio WPL. Dołącza on do zaprezentowanej w 2017 roku rodziny produktów Wavefront Precision, w której jak do tej pory znajdowały się dwa modele WPM oraz WPC. 

 

WPL jest wielkoformatowym systemem dedykowanym trasom koncertowym, koncertom na stadionach i w halach oraz największym instalacjom stałym. 

 

Pojedynczy element odznacza się kompaktowymi wymiarami i wagą zaledwie 64kg. W każdej kolumnie zastosowano dwa przetworniki LF 12” w hybrydowej konfiguracji łączącej zalety tuby i konstrukcji typu bass-reflex. Taki układ zapewnia wyższą o 4dB skuteczność wraz z doskonałymi możliwościami przetwarzania najniższych częstotliwości. W sekcji Mid pracują dwa przetworniki o średnicy 6.5” w tubie, zapewniającej pokrycie horyzontalne w zakresie 90 stopni i znacznie lepsze przetwarzanie kluczowego dla wokalu zakresu 300Hz do 4kHz. Za najwyższe częstotliwości są odpowiedzialne trzy niezależne, jednocalowe przetworniki tubowe współpracujące z falowodem zapewniającym optymalne łączenie poszczególnych elementów w gronie i prawdziwy układ line array.  

 

Maksymalne wartości szczytowe systemu dla sekcji LF, Mid i HF to 139dB, 140dB i 145dB dla pojedynczej kolumny, mierzone na dystansie 1m z parametrem crest factor 6dB. 

 

WPL jest zasilany za pomocą dedykowanych, wielokanałowych wzmacniaczy MartinAudio iKON w trybie bi-amp. Aby napędzić grono składające się z dwunastu modułów #WPL potrzebne są  trzy wzmacniacze iK42 (w konfiguracji dwie kolumny na kanał) lub sześć wzmacniaczy, które umożliwiają podłączenie każdej kolumny do niezależnego kanału i maksymalną kontrolę nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. Nowy system współpracuje z oprogramowaniem do projektowania i optymalizacji DISPLAY i jest zarządzany i monitorowany za pomocą platformy VU-NET. 

 

W nowym modelu WPL został zastosowany trzypunktowy system riggingowy umożliwiający podwieszenie nawet 24 elementów w gronie z możliwością zastosowania kątów w zakresie od 0 do 7.5 stopnia. 

 

Dedykowanymi dla systemu WPL subwooferami są modele SXH218 oraz SXHF218 (wersja do podwieszenia) które można podwiesić obok systemu głównego oraz mogą znajdować się na szczycie grona. 

 

Dwa systemy WPL już zostały dostarczone do klientów w USA i będzie można je zobaczyć w trakcie sezonu koncertowego 2019!

 

Zapraszamy na stoisko firmy Martin Audio na zbliżających się targach ISE, gdzie będzie można zobaczyć na żywo system oraz do pokojów demonstracyjnych gdzie będą odbywały się jego odsłuchy.