Martin Audio SXC118
2019/02/22 > Martin Audio SXC118

Firma Martin Audio zaprezentowała pierwszy subwoofer kardioidalny dla rynku rentalowego oraz instalacji stałych.  

 

W nowym modelu SXC118. został zastosowany głośnik 18” (460mm) grający do przodu oraz drugi przetwornik 14” (356mm) grający do tyłu, odpowiedzialny za kasowanie dźwięku za subwooferem i zasilany z pomocą niezależnego kanału wzmacniacza oraz sterowany przy pomocy dedykowanego DSP. 

 

Taka konstrukcja w połączeniu z dedykowanym wzmacniaczem iK42 zapewnia kasację niskich częstotliwości za subwooferem od 21dB (dla częstotliwości 43Hz) do 28dB (dla częstotliwości 75Hz). 

 

Ograniczenie niskich częstotliwości za subwooferem poprawia komfort pracy muzyków na scenie, w przypadku imprez DJ ogranicza wpływ basu na igłę w gramofonach oraz powstawanie nieporządanych odbić w mocno pogłosowych pomieszczeniach co poprawia precyzję niskich częstotliwości. 

 

To jednak nie wszystko, dzięki dodatkowemu głośnikowi znajdującymi się z tyłu subwoofera, cały zestaw oferuje dodatkowe 2dB skuteczności w porównaniu do klasycznego subwoofera bazującego tylko na pojedynczym głośniku 18”. 

 

 

Subwoofer SXC118 może zarówno być podwieszony jak i zestackowany, posiada gniazdo do montażu statywu, a także można na nim ustawić do czterech modułów WPM.