Martin Audio WPS
2019/06/07 > Martin Audio WPS

Bijąca rekordy sprzedaży seria Wavefront Precision, została właśnie uzupełniona o nowy model WPS. 

Jest to trójdrożny, pasywny system line array, który może pracować zarówno jako system główny w małych i średnich instalacjach, ale także może stanowić doskonałe uzupełnienie większych systemów. 

 

W pojedynczym module WPS zastosowano dwa głośniki 8” pracujące w sekcji LF, cztery głośniki 4” dla sekcji średniotonowej oraz cztery drivery wysokotonowe HF. Współpracują one z potężnym falowodem o szerokości całego modułu, zapewniającym pokrycie horyzontalne o kącie 100 stopni zarówno dla sekcji HF jak i MF. 

 

Jednym z głównym wyzwań jakie postawili sobie konstruktorzy nowego systemu było zmaksymalizowanie jego efektywności przy zachowaniu bardzo niewielkich gabarytów. Pojedynczy moduł potrafi wyprodukować w szczycie nawet 133dB SPL, ważąc równocześnie zaledwie 27kg i mając wymiary 65x26x40cm!

 

Nowy system jest zasilany przy pomocy wzmacniaczy iKON ik42 i w zależności od danej konfiguracji na jednym kanale wzmacniacza może pracować od jednego do trzech modułów WPS. 

 

Łącznie w gronie może zawisnąć szesnaście modułów. Dedykowanymi subwooferami dla nowego systemu jest kardioidalna konstrukcja SXC118, która jest dostępna również w wariancie SXCF118, który można podwiesić wraz z systemem głównym. 

 

Nowy system doskonale sprawdzi się zarówno w rentalu jako system główny stosowany w nieco mniejszych przestrzeniach, jako uzupełnienie większych gron głównych w dużych projektach np. jako sidefill, outfill czy dogłośnienie, ale także stanowi doskonałe rozwiązanie jako system główny dla instalacji stałych w salach koncertowych, teatrach, domach kultury czy centrach konferencyjnych.