Białostocki Teatr Dramatyczny z Martin AudioBiałostocki Teatr Dramatyczny z Martin AudioBiałostocki Teatr Dramatyczny z Martin AudioBiałostocki Teatr Dramatyczny z Martin AudioBiałostocki Teatr Dramatyczny z Martin Audio
2019/07/17 > Białostocki Teatr Dramatyczny z Martin Audio

Działający od 1938 roku Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku to instytucja, która może pochwalić się zarówno imponującą historią premier jak i wyjątkowymi nazwiskami które tworzyły jego zespół artystyczny w przeszłości. Byli to m.in. Hanka Bielicka, Igor Śmiałowski czy Zygmunt Kęstowicz. 

 

Również dzisiaj, teatr ma w swoim repertuarze wiele wyjątkowych spektakli, a każdego roku dołączają, kolejne, premierowe produkcje. Wystarczy tylko wspomnieć o „Hobbicie” z wyjątkową scenografią. Ponadto odbywają się tutaj także spektakle gościnne, wydarzenia specjalne oraz warsztaty i spotkania dla dzieci i młodzieży. 

 

Dzięki  jednemu z naszych partnerów, firmie DMS Pro z Białegostoku, teraz obiekt może pochwalić się doskonałym brzmieniem Martin Audio. 

 

W sali głównej z widownią na prawie 500 widzów zainstalowano po sześć modułów Martin Audio WPM oraz po dwa subwoofery SX118 na stronę. 

Dodatkowo rzędy znajdujące się najbliżej sceny zostały nagłośnione z pomocą dwóch zestawów CDD5. Całość zasilają trzy wzmacniacze iKON iK81. 

 

Taki zestaw zapewnił nie tylko bardzo dobre pokrycie całej nagłaśnianej przestrzeni i odpowiednią ilość niskich częstotliwości przydatnych do reprodukcji wiarygodnych efektów i muzyki towarzyszącej spektaklom, ale także daje olbrzymią elastyczność pracy i łatwość ewentualnej rekonfiguracji. 

Ponadto cały system odznacza się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu nie zasłania publiczności widoku na scenę. 

 

Jednak scena główna to nie jedyne miejsce gdzie zainstalowano rozwiązania Martin Audio. Również na scenę kameralną z widownią na 100 osób dostarczono urządzenia brytyjskiego producenta. 

 

Są to dwa zestawy Blackline X10 z dwoma subwooferami Blackline X118, zasilane z pomocą wzmacniacza Martin Audio MA 5.0Q i sterowane przy pomocy procesora Martin Audio DX 0.5

 

 

 

Gratulujemy wyboru i życzymy kolejnych, wyjątkowych spektakli!