Jak zmiany, to tylko na lepsze
2020/01/03 > Jak zmiany, to tylko na lepsze

Aby zapewnić dalszy rozwój, kolejne innowacyjne produkty i zwiększyć przewagę konkurencyjną na rynku profesjonalnych rozwiązań nagłośnieniowych, znajdująca się w naszej ofercie firma Martin Audio pozyskała nowego poważnego inwestora. 

 

Jest nim firma Focusrite, znany producent interfejsów, urządzeń studyjnych i rozwiązań do sieciowej transmisji dźwięku, a właściwie grupa Focusrite do której należą już takie marki jak Novation, Adam Audio, Amplify, a teraz również Martin Audio. 

 

Jak przyznaje grupa Focusrite: „Zakup przez nas nowej marki jest demonstracją naszego strategicznego celu jakim jest ekspansja na nowe rynki. Martin Audio jest uznaną marką z solidnymi finansami. Co najważniejsze nasze firmy reprezentują te same wartości kulturowe, co ułatwi nam osiąganie wspólnych celów.” 

 

Szef Martin Audio, działającego teraz w ramach grupy Focusrite mówi: „W firmie Focusrite mamy branżowego sąsiada o najlepszym rodowodzie. To lider sam w sobie, a co więcej ich kultura odzwierciedla naszą własną i poznając ich zespół widzę wiele podobieństw i głęboko zakorzenione wartości znane z naszej własnej rodziny Martin Audio. Focusrite jest idealnym partnerem, który pozwoli nam na kontynuowanie innowacji. Dlatego teraz z dumą robimy wielki krok wkraczając w 50. rok działalności Martin Audio.”

 

Zakup Martin Audio przez Focusrite jednak nie zmieni struktury organizacyjnej i formy zarządzania firmą Martin Audio. Wciąż jej siedzibą główną będzie High Wycombe, natomiast na stanowisku Dyrektora Zarządzającego pozostaje Dom Harter. Jednak dzięki potężnym środkom zainwestowanym w Martin Audio w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nowych produktów łączących najlepsze i unikatowe cechy rozwiązań obu firm.