Marantz Professional Turret
2020/04/03 > Marantz Professional Turret

Wiele działań biznesowych jest dzisiaj przenoszonych do świata online. W wirtualnym świecie powstają również zupełnie nowe aktywności.

 

Profesjonalne webinaria, e-szkolenia, treningi i kursy online czy wideokonferencje stały się równoważne do tych realizowanych w realnym świecie. 

 

Problemem większości systemów umożliwiających streaming lub rejestrację jest to, że są skomplikowane, bardzo kosztowne, wymagają połączenia wielu elementów i poświęcenia długiego czasu na konfigurację. Odpowiedzią na te problemy jest rozwiązanie o nazwie Turret firmy Marantz Professional. 

 

Turret to unikatowe na rynku, łatwe w użyciu, rozwiązanie all-in-one dla użytkowników poszukujących kompleksowego i łatwego w użyciu systemu do streamingu, podcastów i rejestracji treści multimedialnych. 

Urządzenie posiada wbudowaną kamerę Full HD 1080p@30fps z kompresją H.264 (kompatybilną również z M-JPEG), wysokiej jakości mikrofon pojemnościowy USB z filtrem pop oraz zintegrowany pierścień LED zapewniający oświetlenie dzienne o temperaturze barwowej 5600K z możliwością zastosowania dedykowanych filtrów: rozpraszającego, ciepłego i zimnego. 

 

Kamera o rozdzielczości 5MP i polu widzenia 78 stopni, jest wyposażona w automatyczną regulację ostrości oraz ekspozycji i jest kompatybilna zarówno z platformą Windows jak i Mac Os, ale także Android i Chrome OS, dzięki czemu urządzenie można wykorzystywać ze wszystkimi najpopularniejszymi platformami do wideokonferencji oraz ulubionymi aplikacjami do rejestracji wideo. 

 

Dookoła kamery znajduje się pierścień z diodami LED o średnicy 100mm zapewniającymi oświetlenie osoby przed kamerą, o temperaturze barwowej 5600K podobnej do światła dziennego. Dodatkowo w formie akcesoriów dostępne są również łatwe w montażu filtry o barwie chłodnej 7000K i ciepłej 3000K oraz filtr rozpraszający. 

 

Mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej zapewnia czułość od -34dB do +/- 2dB, skuteczność na poziomie 132 dB (THD: 0.5% 1kHz) i szerokie pasmo przenoszenia od 150Hz do 15kHz. 

Wygodę obsługi gwarantuje przedwzmacniacz z regulacją wzmocnienia mikrofonu umieszczoną na korpusie urządzenia. Tutaj również zostało umieszczone wyjście słuchawkowe z regulacją poziomu głośności pozwalające na monitoring sygnału bez opóźnień. 

Zastosowany mikrofon pozwala na rejestrację w częstotliwościach próbkowania 32 kHz/ 44.1 kHz / 48 kHz i rozdzielczości 16 bit. 

 

Dla wygody osoby pracującej z urządzeniem Turret, w jego sekcji głównej zostały umieszczone takie elementy jak: regulacja światła LED z możliwością całkowitego wyłączenia, wyjście słuchawkowe z regulowana głośnością, pokrętło wzmocnienia mikrofon, przycisk wyciszania mikrofonu oraz włącznik i wyłącznik kamery. 

 

Z tyłu urządzenia znajduje się gniazdo USB-C pozwalające na podłączenie do komputera za pomocą jednego kabla i gwarantujące ekstremalnie małe opóźnienie, 2 gniazda USB 3.0 i gniazdo do zasilania 12V. 

 

Marantz Turret to proste, uniwersalne i samowystarczalne rozwiązanie, pozwalające na streamowanie lub rejestrację najwyższej jakości materiałów multimedialnych przez YouTuberów, Vlogerów (modowych, kulinarnych,lifestylowych) szkoleniowców, trenerów, osób prowadzących warsztaty mistrzowskie czy osób zajmujących się profesjonalnym streamingiem rozgrywek e-sportowych. 

Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze, urządzenie wpasuje się na każde, nawet najmniejsze biurko i z łatwością będzie mogło być przenoszone i transportowane np. między salami konferencyjnymi w biurze czy między ulubionymi miejscami w domu. 

 

Dane techniczne:

 

Kamera

 

-Full HD 1080p @ 30fps 

-Zaawansowany autofocus 

-Automatyczna regulacja ekspozycji

-Obsługa kodeku H.264 i wsparcie dla M-JPEG

-Wbudowany włącznik 

-Praca z systemem Windows i Mac OS 

 

Audio

 

-Mikrofon pojemnościowy 

-Czułość od -34dB do +/- 2dB

-Kardioidalna charakterystyka kierunkowa

-Włącznik PAD 0dB/-10dB 

-Częstotliwość próbkowania 32 kHz/ 44.1 kHz / 48 kHz @ 16 bit 

-Pasmo przenoszenia 150 Hz - 15 kHz 

-Szumy własne < 12dBA 

-Włącznik On/Off 

 

Oświetlenie 

 

-Pierścień LED o średnicy 4” (100mm)

-Wbudowane diody LED o temperaturze barwowej 5600K

-Dodatkowe filtry: rozpraszający, ciepły (3000K) i zimny (7000K)

 

Wzmacniacz słuchawkowy 

 

-Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz 

-Moc wyjściowa 130mW / impedancja 30 omów 

-Regulacja głośności 

-Wyjście 3.5mm stereo 

 

Złącza 

 

-Komunikacja za pomocą złącza USB-C / USB 3.0 

-Wbudowany HUB USB

-Niezależne wyjście dla mikrofonu AUX 3.5mm TRS jack, umożliwiające nagrywanie na zewnętrznym rejestratorze 

 

 

Chcesz poznać ofertę na jedyne urządzenie do streamingu którego potrzebujesz? Skontaktuj się z nami: 

biuro@phonomedia.pl