Niewidzialne głośniki? Dzięki nam to możliwe!Niewidzialne głośniki? Dzięki nam to możliwe!Niewidzialne głośniki? Dzięki nam to możliwe!Niewidzialne głośniki? Dzięki nam to możliwe!
2015/04/09 > Niewidzialne głośniki? Dzięki nam to możliwe!

Świat tęskni za niewidzialnym dźwiękiem od czasu, od kiedy ten dźwięk powstał. Revolution Acoustics wiodący w swojej klasie postarał się sprostać naszym oczekiwaniom. Dźwięk stał się ruchem powietrza.

 

Przez dekady, przemysł muzyczny źle wykorzystywał ten mechanizm; zbyt małe nieefektywne przetworniki? Revolution Acoustics miał o wiele lepszą koncepcję - wykorzystać przedmioty które nas otaczają: ściany, meble czy okna... Dlatego wprowadził innowacyjny system wzbudników akustycznych SSP6-T. Po latach badań i rozwoju, opatentował technologię, dzięki której głośnik możemy otrzymać z praktycznie każdego przedmiotu. Połączenie prostoty z wyjątkową wydajnością.

 

SSP6 to wielofunkcyjny przetwornik akustyczny, który z powodzeniem przekształca niemalże dowolną płaską powierzchnię w membranę głośnika. W ten sposób otrzymujemy niewidzialny system nagłośnienia, nieosiągalny do tej pory. Rewolucyjne myślenie twórców urządzenia pozwoliło na stworzenie najbardziej kompaktowego i wydajnego rozwiązania problemu dotyczącego nagłośnienia obiektów gdzie estetyka pomieszczeń gra główną rolę.

 

Przytwierdzając wzbudnik SSP6 do ścian kartonowo-gipsowych, podłóg, okien, mebli i innych płaskich powierzchni, które z założenia nie są akustycznymi materiałąmi – otrzymujemy wysokiej klasy, pełnopasmowy system dźwiękowy. Dodatkowym atutem rozwiązania jest niezwykle prosta instalacja, która zajmuje dosłownie kilka minut.

 

Wszechobecne w każdym miejscu płyty gipsowo-kartonowe, drewno, metal, szkło i inne płaskie powierzchnie stwarzają mnóstwo możliwości instalacji i wykorzystania produktu. Para wzbudników SSP6 może z powodzeniem zastąpić nawet sześć lub więcej konwencjonalnych głośników do muzyki tła dzięki bardzo wysokiej skuteczności osiąganej przez nas produkt. Charakterystyka dźwięku jaką otrzymujemy jest nieporównywalna do tradycyjnych rozwiązań. Wynika to z faktu, że membraną głośnika jest duża, płaska powierzchnia w związku z czym pomieszczenie nagłośnione jest równomiernie a słuchacz nie skupia się na źródle dźwięku. Wzbudniki są także wodoodporne i pyłoszczelne (IP65) co pozwala na stosowanie rozwiązania w każdym środowisku.

 

Zarówno firma Revolution Acoustics jak i ich produkty rodzą ciekawość wśród dociekliwych umysłów przemysłu strategicznego. W przeciwieństwie do konwencjonalnych akustyków nastawionych na stopniowe ulepszenie istniejących już rozwiązań. Firma nie zgodziła się na przykucie do przyjętych konwenansów, dlatego stawiają na rewolucję, a nie ewolucję! W końcu Revolution Acoustics musi zapracować na swoją nazwę.

 

Revolution Acoustics zmieniło sposób odbioru interakcji między człowiekiem a dźwiękiem, zamieniając przy tym starą technologię głośników, na nowe, prawdziwe cudo techniki. Współczesny świat idzie do przodu w bardzo szybkim tempie, dlatego udoskonalona technologia powinna poprawiać nasze życie. Zaskakiwać nas przydatnością, prostotą a przede wszystkim elegancją. Zmiana paradygmatu i możliwość przeniesienia się do wyimaginowanej rzeczywistości. Są to powody dla których zaczynamy się zastanawiać, jak kiedyś mogliśmy żyć bez nich.

 

Revolution Acoustics dostarcza produkty, które:

 

- są prawdziwie niewidzialne!

- mają kompaktowe rozmiary,

- są odporne na wpływ wilgoci i pyłu (IP65),

- są niezwykle łatwe w instalacji,

- reprodukują dźwięk w każdym otoczeniu w zupełnie nowy sposób.

 

"Wierzymy, że technologia jest wtedy najlepsza i najpotężniejsza, kiedy po prostu znika."
- John Ive, projektant Apple Keynote, 10.09.13.

 

Trudno odnaleźć źródło dźwięku w pomieszczeniu. Zwyczajnie zaczyna się słuchać zamiast szukać co i gdzie gra. W dźwięku tym żadna częstotliwość nie przykuwa uwagi lecz powoduje, że odbiorca od razu zaczyna słuchać pełnego przekazu muzycznego w normalny naturalny sposób bez analizy, że brakuje mu czegoś w swoich ulubionych nagraniach czy filmach...

 

Jeżeli udało nam się Cię zaciekawić i chciałbyś sam przekonać się jak działa technologia Revolution Acoustics skontaktuj się z nami!