Inteligentny apartament hotelowy

Zestaw został przygotowany z myślą o luksusowych (choć nie tylko!) apartamentach hotelowych. Cechami decydującymi o odpowiednim doborze urządzeń były przede wszystkim - funkcjonalność systemu oraz estetyka urządzeń. Nie mniej ważna była także intuicyjna obsługa systemu. Uwzględniono również oszczędność energii, jakie może wnieść ze sobą wprowadzenie systemu do hotelu.

 

Przy wejściu do każdego z pokoi hotelowych zaleca się zainstalowanie naściennego sygnalizatora stanu pokoju hotelowego. Urządzenie informuje o numerze pokoju, o tym czy apartament jest wolny oraz czy gość prosi obsługę o usługi dodatkowe – w podstawowej wersji mamy do dyspozycji dwie funkcje – prośba o posprzątanie pokoju bądź nie przeszkadzanie. Urządzenie to współpracuje z nośnikami RFID i po zbliżeniu do niego karty hotelowej, może umożliwić otwarcie drzwi wejściowych.

Zaleca się wyposażenie apartamentu w czujniki otwarcia okien (kontaktrony). W przypadku otwarcia któregokolwiek z nich zostanie wysłana o tym informacja do systemu. Następnym krokiem może być wyłączenie ogrzewania lub klimatyzacji w pokoju w celu uniknięcia niepotrzebnej straty energii. Zautomatyzowaniu ulec mogą także żaluzje lub rolety Pozwoli to na zasłonięcie wszystkich okien przy użyciu jednego przycisku. Dodatkowo, zastosowanie czujników ruchu w toalecie, także znacząco wpłynąć może na oszczędność energii – jeżeli gość naszego pokoju hotelowego zapomniał wyłączyć światło w toalecie, nasz inteligentny system zrobi to za niego, jeśli przez określony czas nie wykryje obecności nikogo w pomieszczeniu.

 

Oprócz standardowego zarządzania wszystkimi obwodami oświetleniowymi możliwa jest także regulacja natężenia oświetlenia co pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w pomieszczeniu. W celu uproszczenia obsługi, możemy zaproponować użytkownikowi gotowe sceny świetlne, przystosowane np. do czytania książki lub oglądania telewizji. Z systemem mogą także współpracować paski LED RGB oraz zaawansowane systemy DALI/DMX.

Dopełnieniem systemu jest niepowtarzalne radio internetowe LARA. W połączeniu z dodatkowymi głośnikami sufitowymi wysokiej klasy i możliwością podłączenia do urządzenia własnego źródła muzyki – pozwoli sprawić aby nasz gość poczuł się jak we własnym domu, relaksując się przy ulubionej muzyce. W przypadku wykorzystania radia internetowego, obsługa hotelu może udostępnić gościom do 40 stacji radiowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – stacje mogą być także odpowiednio dostosowywane w zależności od narodowości gościa hotelu.

Do zarządzania automatyką w apartamencie zaproponowano naścienny panel dotykowy - EST3. Panel ten dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych i materiałowych. Dzięki temu możliwe będzie wkomponowanie urządzenia w wystrój pokoju. Obsługa samego panelu jest bardzo intuicyjna. Ma przejrzysty interfejs z przyciskami, każdy z nich można dowolnie zaprogramować pod względem wykonywanych funkcji jak i wyglądu. EST3 umożliwia również szybką i sprawną regulację oświetlenia (wraz ze ściemnianiem lub wyborem gotowych scen świetlnych) i temperatury w pomieszczeniu. Oprócz panelu dotykowego, sugeruje się także instalację tradycyjnych łączników ściennych lub dotykowych, eleganckich paneli z serii GSB3. Umieszczenie łączników w kilku miejscach pozwoli na komfortową obsługę. Nasz gość nie będzie musiał wstawać z łóżka aby wyłączyć oświetlenie.

Dla najbardziej luksusowych apartamentów, możemy także zaproponować system zarządzania pokojem hotelowym z poziomu telewizora – dzięki innowacyjnemu systemowi INELS IMM, gość hotelowy korzystając z pilota telewizora będzie w stanie zarządzać systemem Hi-Fi, oświetleniem, roletami, temperaturą itp. - wszystko to z wygodnego fotela.

 

W skład zestawu wchodzą:

 

  • Sygnalizator stanu pokoju INELS GMR

  • Aktor sterujący roletami/żaluzjami INELS JA3-02B

  • Aktor załączający urządzenia INELS SA3

  • Aktor pobierający informacje INELS IM3

  • Aktor ściemniający INELS DA3-22M

  • Radio internetowe INELS LARA RADIO

  • Głośnik sufitowy ECLER IC8

  • Dotykowy panel sterujący INELS EST3

  • Szklana klawiatura dotykowa INELS GBS3

 

 

 

Inteligentny apartament hotelowy
Inteligentny apartament hotelowy
Inteligentny apartament hotelowy
Brak plików do pobrania!