Inteligentne mieszkanie

Zestaw tutaj prezentowany dobrany został z myślą o niewielkich mieszkaniach. Zawarte w nim elementy mają na celu usprawnić użytkowanie pomieszczeń oraz zredukować rachunki za energię. System został tak zaprojektowany, aby zarządzanie całością odbywało się intuicyjnie z każdego miejsca wraz z możliwością jego rozszerzenia oraz zmian.

 

Przy wyjściu do mieszkania zaleca się montaż intercomu LARA. Urządzenie to jest kompatybilne z innymi produktami tego typu dostępnymi na rynku. Posiada wbudowany kolorowy wyświetlacz umożliwiający wideo-rozmowę z osobą po drugiej stronie drzwi. Ponadto posiada funkcje radia internetowego, wejście do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku oraz wyjście na głośniki.

 

Zaproponowany zestaw umożliwia pełną automatyzację oświetlenia w mieszkaniu. Użytkownicy będą mogli teraz włączać i wyłączać wszystkie lampy w mieszkaniu z jednego miejsca. Ponadto aktor ściemniający DA3 umożliwia również sterowanie natężeniem światła oraz pozwala na wybór koloru pasków LED. Dzięki takim rozwiązaniom można stworzyć niepowtarzalne i klimatyczne scenerie uprzyjemniających odpoczynek po pracy czy imprezę urodzinową dzieci.

 

Dopełnieniem kontroli oświetlenia jest aktor JA3. Produkt ten odpowiada ze sterowanie roletami oraz żaluzjami w oknach. Może również rozwijać markizy na tarasie oraz otwierać drzwi garażowe. Teraz już jednym przyciskiem można zamknąć okna i obejrzeć film czy pozbyć się oślepiającego popołudniowego słońca.

 

Nad poprawnym funkcjonowaniem mieszkania czuwać będzie aktor wejściowy IM. Podpinając do niego odpowiednie sensory dostaniemy informacje np. o zalaniu, wykryciu ruchu czy zmianie temperatury. Dzięki takim komunikatom system sterowania podejmuje kroki przeciwdziałające negatywnym efektom. Pomoże również zaoszczędzić pieniądze np. wyłączając ogrzewanie czy klimatyzację gdy okna są otwarte.

 

Za załączania urządzeń elektrycznych odpowiedzialny będzie aktor wyjściowy SA3. Po naciśnięciu przycisku, bądź wywołaniu funkcji aktor włączy odpowiednie urządzenie w dowolnym pomieszczeniu.

 

Sterowanie odbywać będzie się poprzez dotykowy panel naścienny EST 3. Z jego poziomu można dokładnie sterować temperaturą, oświetleniem oraz załączać urządzenia bądź scenerie. Uzupełnieniem do panelu będą naścienne łączniki z serii WSB3.

Doskonałym uzupełnieniem takiego inteligentnego mieszkania jest system nagłośnieniowy marki ECLER. Powermixery głośnikowe z serii NXA zaproponowane w niniejszym zestawie są w pełni kompatybilne z systemem sterowania iNELS. Nie wymagają odrębnych pilotów czy przełączników i włączane są jak każdy inny sprzęt takiego mieszkania. Do odtwarzania dźwięków proponuje się eleganckie dwudrożne kolumny głośnikowe z serii AUDEO, bądź głośniki sufitowe IC. Taki zestaw można rozszerzyć o subwoofery.

 

Prezentowany zestaw składa się z:

 • Intercom LARA
 • Aktor sterujący roletami/żaluzjami INELS JA3-02B
 • Aktor załączający urządzenia INELS SA3
 • Aktor pobierający informacje INELS IM3
 • Aktor ściemniający INELS DA3-22M
 • Dotykowy panel sterujący INELS EST3
 • Naścienny przyciski INELS WSB3

 

 • Powermixer z matrycą i procesorem DSP ECLER NXA
 • Kolumna naścienna ECLER AUDEO
  • Kolumna niskotonowa ECLER AUDEO SB110P
 • Głośnik sufitowy ECLER IC
  • Niskotonowy głośnik sufitowy ECLER ICSB10
Inteligentne mieszkanie
Inteligentne mieszkanie
Inteligentne mieszkanie
Brak plików do pobrania!